درب چوبی

شما می توانید درب های مختلفی برای منزل خود در نظر بگیرید، بنابر این زمانی که شروع به طراحی فضای داخلی منزل خود می کنید درمی یابید که تعداد بیشماری از انواع در اتاق برای انتخاب وجود دارد که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، عملکرد خاص خود را نیز دارند. در نظر گرفتن کیفیت متناسب با نیاز و کاربری از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. درب چوبی نیز یکی از گزینه های انتخاب شماست.

علاوه بر این درب ها نقش بسیار مهمی را در طراحی فضای داخلی خانه ایفا می کنند. بنابراین انتخاب درب اتاق باید متناسب با سبک خانه انجام گردد.

مزایای درب چوبی

  • زیبایی و جذابیت
  • عایق گرما
  • عایق صوت
  • قابلیت سفارش
  • قابلیت تعمیر

مقاومت در برابر رطوبت

از آن‌جا که چوب به خودی خود در برابر رطوبت حساس و آسیب پذیر است، با قرار دادن روکش‌های مخصوص یا سیلر بر روی سطح درهای چوبی، آن‌ها را در برابر رطوبت محافظت می‌کنند. بدیهی است بهترین درب چوبی، درهایی است که در برابر آب آسیب نبیند.

پلی‌اورتان یا کیلر از مهم‌ترین انواع محافظ‌هایی است که به این منظور به کار برده می‌شوند. کیلر را با سیلر مخلوط کرده و لایه‌ای از آن را بر روی درب می‌زنند که با توجه به شفاف بودن، به زیبایی و جلوه‌ی طبیعی چوب لطمه نخواهد زد. علاوه‌بر این مواد، از رنگ پولیش که جلوه‌ی شفافی دارد نیز برای عایق کردن درب در برابر آب استفاده می‌نمایند.

مقاومت در برابر نور خورشید

درب های چوبی بدون پوشش مناسب، اگر روزانه 4 ساعت در برابر نور خورشید قرار بگیرند سریعا دچار تغییر شکل خواهند شد.  همانطور که رنگ و کیلر پلی اورتان و همچنین پولیش بهترین گزینه جهت مقابله رطوبت هستند مناسب ترین پیشنهاد هم در جهت مقابله با تغییرات ناشی از نور خورشید می باشند. معمولا درب های لابی و ورودی ساختمان بیش از سایر در ها در معرض نور خورشید می باشند از این رو هنگام خرید می بایست به این نکته توجه کنید که حتما رنگ درب پلی اورتان و پولیشی باشد.

عایق حرارت

درب چوبی در مقایسه با انواع درب های فلزی و فایبر گلس عایق مناسبی در برابر حرارت ها می باشند و استفاده از درز گیر ها بشدت در کاهش هدر رفتن انرژی در این درب ها کمک خواهد کرد.